Tesettürlü Abiye Modası 2015-2016

Tesettürlü Abiye Modası 2015-2016
10.07.2015
2.802
A+
A-

Tesettür abiyeler artık her zevke ve her bütçeye uygun. Çok büyük firmaların sunduğu tesettür abiye elbiseler de, kobi özelliğindeki tekstilcilerin ürettikleri abiye kıyafetler de her bayanın tercih edebileceği modellerde… Tasarımlar artık çok daha zengin, çok daha etkileyici…

Tesettür abiye elbise alımında bazı hanımların gözden kaçırdığı ufak ayrıntılar da yok değil. Çokta uygun olmayan enstantanelere mahal veren bu ufak ayrıntıların başında sırt ve göğüs dekolteleri ile kollar ve etek yırtmacı geliyor. Bunlara özen gösteren dikkatli bayanlar ise en ideal tesettür abiyelere sahip olabiliyor.

Tesettür elbiseler, tıpkı diğer abiye giysiler gibi bayanların şıklığını gösteren parçalardır. Genellikle özel gün ve gecelerde tercih edilirler. Düğün, nişan, kına gecesi, sünnet, mezuniyet balosu gibi davet ve etkinliklerde giyilen abiyeler, tesettürlü olarak kullanılacakları zaman, en önemli görseli çanta ve eşarp tamamlayacaktır.

Genel olarak modanın kurallarından biri olan zıtlık (kontrast) daima alışverişlerde aklınızın bir köşesinde bulunmalı: Pabuç, çanta ve eşarp üçlüsünden ikisi arasında mutlak bir uyumun olması ve bu iki ürünün genel görünümünüzü oluşturan giysinizden ayrı olması, gecenin şıklığına erişmenizi kolaylaştıracaktır. Renkler tamamen zıt olmasa bile, uyumlu renklerin birbirlerini nasıl etkilediğini göz önünde bulundurmalısınız.

Abiye seçiminizde beyaz ve kahverengi aldatıcı olabilir. Siyah ise klasiktir. Tok bir kırmızı tonu ya da pastel renkler ise ideal türleri oluşturur. Öte yandan yaşınıza ve konsepte uygun olarak canlı renkler de büyüleyici bir uyum yakalamanıza olanak tanıyabilir.

tesettür mayo
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.