Rengarenk Tesettür Abiye 2015-2016

Rengarenk Tesettür Abiye 2015-2016
10.07.2015
2.938
A+
A-

Renkli abiye alışverişlerinin genellikle önemli konferanslar, mezuniyet baloları veya çok yakın birisi evlenirken tercih edildiğini biliyor muydunuz? Elbette bu etkinlikler dışında da rağbet görüyor. Özellikle bahar aylarında ve yaz döneminde oldukça tercih edilen renkli tesettür abiye parçalar, genellikle fıstık yeşili ve ona uyum sağlayan diğer renklerle sunuluyor.

Fıstık yeşili ve pembe gibi renklerin beyaz ya da fildişi üstündeki duruşunu göz önüne getirebilirseniz, bu estetik güzelliğin nasıl anlam kazandığını çok daha rahat idrak edebilirsiniz. Eşarp ise, abiye ile tezat oluşturulma da yardımcı bir faktör olabilir. Örneğin abiyedeki zemin rengi, eşarpta desen rengi olarak kullanılabilirken; abiyedeki desen rengi, eşarpta zemin rengi olarak kullanılabilir. Kırmızı üstüne beyaz desenli abiyeniz için, beyaz üstüne kırmızı renkli bir eşarp tam da buna iyi bir örnek olacaktır. Elbette mutlak uyum da olabilir. Diğer yandan, ters renkler de tercih edilebilir.

Renkli abiye giysileri için siyah veya beyaz çantalar kullanışlıdır. Doğrusu siyah veya beyaz çantaların uyum sağlayamadığı durumlar da zaten çok azdır; fakat pabuç rengi konusunda dikkat etmenizi öneriyoruz. Örneğin siyah çantanız varsa ve elbisenizde ya da eşarbınızda siyah çizgi veya desenler de bulunuyorsa, pabuçlarınızın siyah olmamasına özen gösterebilirsiniz. Aynı durum beyaz ve tonları için de geçerlidir. Üniforma gibi baştan aşağı aynı olmaktan uzak durun bayanlar… Kendinizi yansıtan renk ve desenleri denemekten çekinmeyin; ancak unutmayın, aşırı abartı da tesettür giyimin tezatıdır…

tesettür mayo
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.