Cildinize Dost Olan Yiyecekler

Cildinize Dost Olan Yiyecekler
25.04.2016
2.346
A+
A-

Cildinize Dost Olan Yiyecekler

Cilt bakımına önem veren kadınlar adeta cilt bakım merkezlerini mesken etmiş halde. Cilde dışarıdan ne kadar bakım uygulanırsa uygulansın elbette içten cildi beslemek daha önemli. Cilt bakımlarına sizlerde önem veriyorsanız öncelikle tükettiğiniz gıdalara büyük önem verilmelisiniz. Aksi halde cilt bakım yaptırmanız pek te bir anlam ifade etmeye bilir, keza cildi dışarıdan beslemek geçici bir tedbirdir. Peki cildiniz için sağlıklı, cilde dost ve faydalı olan yiyecekleri biliyor musunuz? Pürüsüz bir cilt için bu yiyecekleri tüketmek yeterli. İşte o yiyecekler

Su: Cilde en faydalı olan gıda sudur. Su temel gıdalar arasında yer alıyor. Her gün doğru miktarda içme suyu tüketmek hem sağlığınıza iyi gelecek, hem de cildinizin temiz, berrak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Avakado: A, C ve E vitaminleri içeren Avakado, cilt maskelerinin vazgeçilmezidir. Cildi zararlı UV ışınlarından koruyan bu meyve, cildi nemlendiren ve cilde parlaklık kazandırmaktadır. Günde bir tane yemek veya maske halinde kullanarak avakado nun faydalarından cildinizin de nasiplendirebilirsiniz. Yoğurt ile ezerek karıştırmak veya ozon yağı ile karıştırılarak maske halinde cilde uygulamak doğru bir seçim olacaktır.

Taze kırmızı biber: taze karabiberin cildinize faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Biber, içerdiği C vitamini ile cilde sertlik veren kolajen proteininin oluşmasına yardımcı oluyor ve cilt kırışıklıklarını önlüyor. Aynı zamanda kırmızı karabiber cildin yaşlanmaya karşı savaşmasını da sağlıyor. Bol bol kahvaltı ve yemeklerde kullanma alışkanlığı edinerek sizlerde cildinizin içten beslenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Kivi: Yüksek C vitamini içeren kivi cilt için olmazsa olmaz gıdalardan.  1 kivi serbest radikallerle savaşarak cildin gençleşmesine katkı sağlar ve cilde nem verir. Özelliklie uzmanlar kuru ciltler için kivi tüketilmesini veya maskelerde kullanılmasını öneriyorlar.

Tatlı patates: Tatlı patatese rengini veren karotenoidler A vitaminin öncüsü olduğu için cilde faydası saymakla bitmez. Cildin beslenmesine ve cilt hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlayan A vitaminin ayrıca güneşin zararlı etkilerine karşı tedavi edici özellikte.

tesettür mayo
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.